Drobečková navigace

Úvod > Služby > Domácí hospicová péče

Domácí hospicová péče - mobilní hospic

Co je domácí hospicová péče

Domácí hospicová péče poskytuje nemocnému paliativní léčbu, kdy umírání a smrt je normálním procesem v lidském životě. Zaměřuje se na projevy nemoci a současně se snaží uspokojit i potřeby psychické, sociální a duchovní. Stejně tak zahrnuje péči o rodinu nemocného, poradenství a podporu blízkých osob včetně zaučení členů rodiny v ošetřování nemocného.

Domácí hospicová péče je tvořena týmem pracovníků – lékař, zdravotní sestra, sociální pracovník, pečovatelka, v případě potřeby nabízíme i pomoc psychologa a duchovního.

Komu je určena

Domácí hospicová péče je paliativní péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou nemocí v pokročilém nebo konečném stádiu. Je zaměřená na léčbu bolesti a mírnění dalších projevů onemocnění, zachovává pacientovu důstojnost a podporuje jeho blízké.

Podmínky přijetí do domácí hospicové péče

Podmínkou pro přijetí pacienta do péče je závěrečné terminální stádium onemocnění, ukončená léčba kurativní (tzn. péče vedoucí k uzdravení), informovaný souhlas pacienta s poskytovanou péčí a v neposlední řadě zajištění celodenní péče rodinou.

Pacient může být přijat do mobilního hospice na doporučení praktického lékaře, lékaře z mobilního hospice, ošetřujícího lékaře specialisty, ale i zdravotní sestry nebo rodinných příslušníků.

Spolupráce s praktickými lékaři

O přijetím pacienta do domácí hospicové péče musí být vždy informován praktický lékař, protože i nadále bude předepisovat léky a zdravotnické pomůcky. Praktickému lékaři nabízíme spolupráci při péči o terminálně nemocného pacienta

Dostupnost pracovníků mobilního hospice

Je dostupná 24 hodin denně, 365 dní v roce a je poskytována ve vlastním sociálním prostředí pacienta.

Postup při podání žádosti o přijetí

V případě, že potřebujete zajistit pro svého blízkého služby mobilního hospice, zavolejte na telefonní čísla domácí péče – 379 725 085, 379 725 087, 731 506 860, 731 506 861, 731 506 862, 733 127 120 – na kterých poskytneme informace a domluvíme termín první schůzky.

Úhrada služeb mobilního hospice

Pokud služby mobilního hospice odsouhlasí lékař a potvrdí poukaz, jsou služby zdravotních sester poskytovány zdarma.